גמילה והתמכרות לסמים

ההתמכרות:


תהליך ההתמכרות שבמקרה הטוב מוביל בסופו של דבר לגמילה, הוא תהליך שגרר כתיבה של הרבה מאד רעיונות תיאורטיים בנושא. באופן כללי, ישנן אמונות שונות ודעות שונות הנוגעות למי הוא אותו אחד שיתמכר. למשל, על פי תיאוריות שונות, אנשים שונים יכולים לעשות שימוש באותם חומרים בדיוק כאשר אלו שיש להם גן מסוים יתמכרו בסופו של דבר ואלו שאין להם אותו הגם לא יתמכרו. כמו כן, תיאוריות בתחום זה נוגעות גם למאפייני החיים בשעת השימוש. אדם מרקע מאד קשה עם קשיים רבים בחייו עשוי להיות מועד יותר להתמכרות עקב שימוש בחומרים לעומת אדם עם חיים ששווה לחיות גם בלי הסם. בכל אופן, גמילה מסמים נשארת הליך קשה ומורכב ללא תלות בסיבה בגינה חל השימוש.

גמילה מסמים- איך זה מתחיל?:


גמילה מסמים יכולה להתחיל בכמה אופנים. זה יכול להיות צורך שנובע אצל אדם שהגיע לתחתית ממש. מנקודה זו, ההכחשה כבר אינה קיימת כפי שהייתה בעבר והקושי הנורא שולח אל עבר הטיפול. כמו כן, הרבה מאד פעמים, גמילה מסמים היא תוצר של לחץ מאנשים אוהבים ומגוננים ששולחים אפילו בכוח לעבר תהליך שכזה. לעיתים, גמילה מסמים נערכת כחלק מתהליך משפטי כלשהוא שמחייב לראות שיפור בנושא. בכל אופן, התחלה של גמילה מסמים עוד לא מבטיחה כלום לגב הצלחת התהליך.

למה התהליך כל כך קשה?:


כמובן שהתלות בסם הופכת כל צעד של גמילה מסמים לכזה שדורש השקעת מאמצים רבה. בכל אופן, הרבה פעמים, הגוף עצמו עובר משהו קשה מאד עקב ניתוק מסמים. גמילה פיזית זו עשויה להקשות מאד על התהליך וליצור משבר אצל האדם שמנסה לגמול את עצמו.

אל מי פונים לצורך גמילה מסמים?:


אם רוצים דמות מקצועית שתנחה תהליך של גמילה מסמים, ישנן כתובות רבות אליהן ניתן לפנות. ראשית, ישנם מרכזים שעושים הרבה מאד בתחום זה ומלווים קבוצות נגמלים לכל אורך השנה. כמו כן, ישנם מוסדות גמילה שנוקטים בשיטות מקצועיות שונות לצורך גמילה מוחלטת מהסם. כמו כן, הרבה פעמים גם טיפול של עובדים סוציאליים, אקדמאיים בתחום ההתמכרויות ועוד- יכולים להיות אפקטיביים ולסייע להצלחת התהליך.
.


| התמכרות לסמים || תהליך הגמילה |
נקסט מדיה, שיווק באינטרנט